KOCIĘTA I SZCZENIĘTA

Stając się szczęśliwym właścicielem psa lub kota warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii, który nie tylko zbada „nowego domownika” ale również udzieli informacji o prawidłowym żywieniu, pielęgnacji i profilaktyce.

Najczęstsze problemy to: pasożyty (świerzb uszny, pchły i kleszcze, glisty i tasiemce), choroby z którymi nabywamy zwierzę (zapalenie uszu, biegunka, świąd) oraz wrodzone wady (przepukliny, wady zgryzu, powiek).

W zależności od stanu zdrowia pacjenta lekarz weterynarii podpowie kiedy i jak odrobaczyć, zaszczepić a może konieczne okaże się leczenie.

Przychodząc na pierwszą wizytę otrzymają Państwo książeczkę zdrowia. Jeśli posiadają Państwo już książeczkę zdrowia proszę ją koniecznie ze sobą zabrać. Jest to dla nas źródło informacji o dotychczasowej profilaktyce i przebytych chorobach.

Zalecane jest aby nabywać od hodowcy szczenięta i kocięta, które u właściciela suki lub kotki zostały 2 krotnie odrobaczone i zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym minimum 10 dni przed ich odbiorem (tyle wynosi okres narastania odporności poszczepiennej).

Jeśli nowy domownik pochodzi z nieznanego nam źródła, lub nie miał do tej pory żadnych zabiegów profilaktycznych, konieczne jest zgłoszenie się z nim jak najszybciej do przychodni w celu ustalenia odpowiedniego planu profilaktyki. Prosimy pamiętać o konieczności szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

Należy dowiedzieć się czym były karmiony był do tej pory maluch. Dobrze jeżeli kupując zwierzę otrzymamy worek karmy która jadło wcześniej. Uchroni nas to od biegunki wynikającej z nagłej zmiany pokarmu

Nasze usługi